İletişim

Su Altı Epoksi Kaplama Malzemesi

Elastik, dirençli, su sızdırmaz, su altı canlı ve bitki ortamına dayanıklıdır. Su altında sertleşir ve uygulandığı yüzeye güçlü bir şekilde yapışır. Beton yüzeylerin onarımında yüksek tiksotropik etkisi vardır. +5°C’ den +40°C’ye kadar uygulanabilir. 25°C’den +45°C’ye kadar su altı dayanıklılığı vardır. 

Suda çelik ve metal yüzeylerde koruyucudur. 

Tatlı ve tuzlu sularda beton yüzeylerin sıvama, restore ve kaplanmasında kullanılır 

İki komponentli ürün, öncelikle 1:1 oranında karıştırılır. Tiksotropik ürün ambalajından ıslak elle çıkarılır ve yapışmasını engellemek için ellerini ıslak tutarak karıştırılır. Karışım kontrolünü üst düzeyde tutmak için ürün ve sertleştirici ayrı renklerde verilir. Yüzeye baskı uygulayarak ve gerekli kalınlığa adapte ederek bu yolla su altı işçilerine manuel uygulama imkanı sağlayan pasta topları elde edilir.  Uygulama yapılacak yüzeydeki bitki örtüsünün temizlenmesi gerekir ve tüm çamur izleriyle kırık, yapışmamış kısımları ortadan kaldırmak için yüzey zımpara veya su jeti ile hazırlanmalıdır. SA 2½ veya WS 2 su jeti ile zımpara edildikten sonra çelik yüzeylere hemen uygulama yapılmalıdır. Çelik kaplama esnasında yüzey kalınlığı 4 mm’ den az olmamalıdır. Kullanılan araçları ve cildinizi su ve temizleme malzemesiyle yıkayınız. 

 

DİKKAT! Tatlı su uygulamalarında yüzey pürüzlülüğü 1-2 mm olan durumlarda, kalınlık özellikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. 

1 mm kalınlık için, 1,55 kg/m² sarfiyat gereklidir. 

Tiner ile inceltilmez. 

Toplam Net: 18 kg (A: 11,70 kg /B: 6,30 kg) 

Ürün ambalajlarının kapakları kapalı ve etiket bilgileri tam olmalıdır. İlk giren ilk çıkar kuralına dikkat edilerek son kullanma tarihi takip edilmelidir. Depolama koşulları kuru, serin ve iyi havalandırılmalıdır. Ürün teknik emniyet bilgileri ve yasal yükümlülükler dikkate alınarak depolanmalıdır. +5 ile +35°C’de, rutubetsiz kapalı depoda, açılmamış orijinal ambalajında 12 ay raf ömrü vardır. 

Lütfen ambalaj üzerinde belirtilen emniyet işaret ve uyarılara dikkat ediniz. Ürün ile ilgili hazırlanan uluslararası standartlara (EC-Directive 2001/58/EC) uygun olarak sertifikalı teknik ekip tarafından Ürün Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) belirtilen sağlık ve güvenlik bilgilerine uyulmalıdır. Uygulama sırasında yeterli havalandırma sağlanmalıdır. Maske, eldiven gibi koruyucu malzemeleri giyiniz. Doğrudan temas etmeyiniz ve buharını solumayınız. Açık ateş kaynaklarından uzak tutunuz. 

Uygulanacak zemin ideal sıcaklığı 15°C – 30°C olmalıdır. Sıcaklık kesinlikle 10°C’ nin  

altında olmamalıdır. 

Açık ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda zemin, ortam sıcaklığı ve ortam nemi dikkate alınmalıdır. 

Zemin bağlı nemi %4 ‘ün altında, ortam nemi ise %65 ‘in altında  olmalıdır. 

Uygulamadan sonra 24 saat dokunulmamalı ve su ile temas etmemelidir. 

İş sırasında uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar işe devam edilmelidir. 

20 – 25  °C sıcaklıkta uygulanan DEMCO PUR 360 SELF‘ ın oda sıcaklığında tam sertleşme süresi ortalama 7 gündür. 

Astar kat uygulandıktan sonra , astar yüzeyinin dokunma sertliğine gelmiş olmasına dikkat edilmeli, ortam sıcaklığına bağlı olarak yaklaşık 24 saat sonra DEMCO POUR 360 SELF uygulaması yapılmalıdır. 

 

Yukarıdaki bilgiler profesyonel kullanıcılar için laboratuvar çalışmaları ile saha uygulama çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kuruluşa özel uygulamalar ve yeni tasarım çalışmaları için Teknik Servisimize danışılması önerilir. Uygun olmayan koşullarda ve kontrolümüz altında olmayan çalışmalarda firmamız sorumlu değildir.

GALERİ
TEKNİK ÖZELLİKLER
Bileşen sayısı
2
Karışım Oranı
A/B
(Ağırlıkça / Hacimce)
1:1
Karışım Yoğunluğu ( g/cm3, 20°C ) ( TS EN ISO 2811-1 )
1,55 ± 0,03
Karışım Ömrü ( dak., 22°C, 100 ml ) ( UNI EN ISO 9514 )
40
Renk
Soluk Yeşil
Kuruma Süresi ( 22°C ) ( TS 4317 )
Dokunma (Saat)
4
Tam Sertleşme (Hafta)
1
Yapışma betona ( MPa ) ( ASTM D 4541 )
>3,5
Yapışma zımparalanmış çelik yüzeye ( MPa )
>7
BELGELER