İletişim

Solventli Poliüretan Son Kat Boya

 Yiyecek ve içecek maddelerinin depo zeminlerinde, mağaza, büro ve ev zeminlerinde, sanayi zeminleri, depolar, süpermarketler, atölyeler, satış reyonları, okul, hastane, ilaç sektörü, gıda sektörü, elektronik sanayi, arıtma tesisleri ve benzeri yerlerin zemin kaplamasında son kat kaplama olarak kullanılabilir.  Ahşap, metal ve beton satıhlar üzerine tatbik edilir.    

Aşınma Değeri (mg) (Taber,CS17,1 kg 1000 devir) (ASTM D 4060) 

~ 10 

Pull-off (Betondan kopma) (N/mm2) (TS EN 1542)                                                                                  

~ 2,5 

Bükülme (Silindrik Mandrel) (TS 4328) 

< 2 

Çalışma alan sıcaklığı 15 °C  –  30 ° C olmalıdır. 

A bileşeni kendi ambalajında karıştırıldıktan sonra B bileşeninin tamamı A bileşeni içerisine boşaltılmalı ve iki bileşen homojen bir karışım oluşturuncaya kadar en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karışımın içinde hava kabarcığı oluşmasını engellemek için düşük devirde karıştırılması önerilir. 

Çok iyi kimyasal direnci  ve yüksek mekanik mukavemeti vardır. 

Yatay ve düşey satıhlarda kullanılabilir. 

İyi bir su izolasyonu sağlar. 

 

Uygulama yapılacak yüzeyler, yağ, pas,  toz ve benzeri safsızlıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde nem olmamalıdır. Uygulama  yapılacak yüzey sac ise, kumlama yapıldıktan sonra Yüzey Toleranslı Astar-Boya (Çelik) DEMCO EPOX 148 STEEL veya Solventli Epoksi Astar (Çelik) DEMCO EPOX 132 PR/S ile astarlanmalı; ahşap ise zımpara veya sistire makinesi ile temizlenip, tozlarından arındırıldıktan ve kurutulduktan sonra Solventsiz Epoksi Emprenye Astar DEMCO EPOX 100 PR ile astarlanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey beton ise, yüzey shot-blast, slim veya freeze ile pürüzlendirilmelidir.  Hazırlanan beton yüzey, Solventsiz Epoksi Emprenye Astar DEMCO EPOX 100 PR ile uygulama talimatları dikkate alınarak emprenye olacak şekilde astarlanmalıdır. Varsa yüzeydeki çatlak ve çukurlar epoksi macun kullanılarak tamir edilmelidir. Bunu takiben, Poliüretan Son Kat Boya DEMCO PUR 385 TOP COAT/S fırça, rulo veya tabanca ile tatbik edilir. 

Açık alanlarda yapılan uygulamalarda güneş ışınlarından korumak ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda yüzeyi çizilme ve kirlenmeye karşı korumak amacıyla, yüzey 1 katta 0,150 kg/m2 sarfiyatla UV Dayanımlı, Solventli Son Kat Boya DEMCO PUR 412 TOP COAT UVS ile kaplanır. 

 

DİKKAT! Çok iyi yayılabilme özelliğinden dolayı yatay zeminler için tasarlanmış olup; dik yüzeylerde akma, sarkma yapabileceği için uygulama sarfiyatına dikkat edilmelidir. 

Tek katta 0,200 – 0,300 kg/m‘ lik bir sarfiyatla 100 – 150 µ’ luk kuru film kalınlığı elde edilir.  

Gerektiğinde DEMCO PUR 1000 THINNER ile % 3 – 5 oranında inceltilebilir. 

Toplam Net: 20 kg (A: 17,40 kg /B: 2,60 kg) 

15 – 25°C ‘ de ve direkt güneş ışığı almayan rutubetsiz, kapalı depolarda ve açılmamış, orijinal ambalajında; 6 ay 

Karışım veya bileşenlerin cilde ve göze temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ile yıkamalı ve doktora başvurulmalıdır. Koruyucu eldiven, giysi ve gözlük kullanılmalı, çocuklardan uzak tutulmalıdır 

Uygulanacak zemin ideal sıcaklığı 15°C – 30°C olmalıdır. Sıcaklık kesinlikle 10°C’ nin  

altında olmamalıdır. 

Açık ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda zemin, ortam sıcaklığı ve ortam nemi dikkate alınmalıdır. 

Zemin bağlı nemi %4 ‘ün altında, ortam nemi ise %65 ‘in altında  olmalıdır. 

Uygulamadan sonra 24 saat dokunulmamalı ve su ile temas etmemelidir. 

İş sırasında uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar işe devam edilmelidir. 

20 – 25  °C sıcaklıkta uygulanan DEMCO PUR 385 TOP COAT/S‘ ın oda sıcaklığında tam sertleşme süresi ortalama 7 gündür. 

Astar kat uygulandıktan sonra ,astar yüzeyinin dokunma sertliğine gelmiş olmasına dikkat edilmeli, ortam sıcaklığına bağlı olarak yaklaşık 24 saat sonra DEMCO PUR 385 TOP COAT/S  uygulaması yapılmalıdır. 

Yukarıdaki bilgiler profesyonel kullanıcılar için laboratuvar çalışmaları ile saha uygulama çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kuruluşa özel uygulamalar ve yeni tasarım çalışmaları için Teknik Servisimize danışılması önerilir. Uygun olmayan koşullarda ve kontrolümüz altında olmayan çalışmalarda firmamız sorumlu değildir. 

GALERİ
TEKNİK ÖZELLİKLER
Bileşen sayısı
2
Karışım Oranı
A/B
(ağırlıkça)
87/13
Karışım Yoğunluğu ( g/cm3, 20°C ) ( TS EN ISO 2811-1 )
1,50 ± 0,10
Karışım Ömrü ( dak., 23°C, 100 ml ) ( DIN 16945 )
70 - 100
Karışım Viskozitesi( mPas, 25°C ) ( EN ISO 3219 )
200 - 400
Kuruma Süresi ( 23°C ) ( TS 4317 )
Dokunma (Saat)
5 -7
Kat Kabul (Saat)
12 - 24
Tam Sertleşme (Hafta)
1
BELGELER