İletişim

Solventsiz Poliüretan Son Kat Boya

 İki bileşenli, solventsiz, poliüretan esaslı, elastik son kat boyadır. Yüksek darbe mukavemeti vardır. Beton, ahşap veya saç yüzeylerin darbelere karşı korunmasında kullanılır. Uygulama sonrasında zemindeki burulma veya benzeri zorlamalardan dolayı boya filmi çatlamaz. 

Aşınma Değeri (mg) (Taber,CS17,1 kg 1000 devir) (ASTM D 4060) 

~ 35 

Çalışma alan sıcaklığı 15 °C  –  30 ° C olmalıdır. 

A bileşeni kendi ambalajında karıştırıldıktan sonra B bileşeninin tamamı A bileşeni içerisine boşaltılmalı ve iki bileşen homojen bir karışım oluşturuncaya kadar en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karışımın içinde hava kabarcığı oluşmasını engellemek için düşük devirde karıştırılması önerilir. 

Uygulama yapılacak yüzeyler, yağ, pas, toz ve benzeri safsızlıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde nem olmamalı, kesinlikle gevşek bir tabaka kalmamalıdır. Parlak olan yüzey shot-blast, slim veya freeze ile pürüzlendirilmelidir.  Hazırlanan beton yüzey, Solventsiz  Epoksi Emprenye Astar  DEMCO EPOX 100 PR  ile uygulama talimatları dikkate  alınarak  emprenye olacak şekilde astarlanmalıdır. Varsa yüzeydeki çatlak ve çukurlar epoksi macun kullanılarak tamir edilmelidir. Hazırlanmış ve astarlanmış yüzey üzerine Poliüretan Son Kat Boya DEMCO PUR 380 TOP COAT ile uygulama talimatları dikkate alınarak yaklaşık 220 – 250 µ (400 g/m2) yaş film olacak şekilde fırça, rulo veya airless ile uygulanır. Açık alanlarda yapılan uygulamalarda güneş ışınlarından korumak ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda yüzeyi çizilme ve kirlenmeye karşı korumak amacıyla, yüzey 1 katta 0,150 kg/m2 sarfiyatla UV Dayanımlı, Solventli Son Kat Boya DEMCO PUR 412 TOP COAT UVS ile kaplanır. 

 

DİKKAT! Çok iyi yayılabilme özelliğinden dolayı yatay zeminler için tasarlanmış olup; dik yüzeylerde akma, sarkma yapacağı için kullanımı uygun değildir. 

Tek katta 0,350 – 0,400 kg/m‘ lik bir sarfiyatla 220 – 250 µ’ luk kuru film kalınlığı elde edilir.  

Tiner ile inceltilmez. 

Toplam Net: 20 kg (A: 17,00 kg /B: 3,00 kg) 

15 – 25°C ‘ de ve direkt güneş ışığı almayan rutubetsiz, kapalı depolarda ve açılmamış, orijinal ambalajında; 6 ay 

Karışım veya bileşenlerin cilde ve göze temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ile yıkamalı ve doktora başvurulmalıdır. Koruyucu eldiven, giysi ve gözlük kullanılmalı, çocuklardan uzak tutulmalıdır 

Uygulanacak zemin ideal sıcaklığı 15°C – 30°C olmalıdır. Sıcaklık kesinlikle 10°C’ nin  

altında olmamalıdır. 

Açık ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda zemin, ortam sıcaklığı ve ortam nemi dikkate alınmalıdır. 

Zemin bağlı nemi %4 ‘ün altında, ortam nemi ise %65 ‘in altında  olmalıdır. 

Uygulamadan sonra 24 saat dokunulmamalı ve su ile temas etmemelidir. 

İş sırasında uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar işe devam edilmelidir. 

20 – 25  °C sıcaklıkta uygulanan DEMCO PUR 380 TOP COAT‘ ın oda sıcaklığında tam sertleşme süresi ortalama 7 gündür. 

Astar kat uygulandıktan sonra ,astar yüzeyinin dokunma sertliğine gelmiş olmasına dikkat edilmeli, ortam sıcaklığına bağlı olarak yaklaşık 24 saat sonra DEMCO PUR 380 TOP COAT  uygulaması yapılmalıdır. 

 

Yukarıdaki bilgiler profesyonel kullanıcılar için laboratuvar çalışmaları ile saha uygulama çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kuruluşa özel uygulamalar ve yeni tasarım çalışmaları için Teknik Servisimize danışılması önerilir. Uygun olmayan koşullarda ve kontrolümüz altında olmayan çalışmalarda firmamız sorumlu değildir

GALERİ
TEKNİK ÖZELLİKLER
Bileşen sayısı
2
Karışım Oranı
A/B
(ağırlıkça)
85/15
Karışım Yoğunluğu ( g/cm3, 20°C ) ( TS EN ISO 2811-1 )
1,60 ± 0,10
Karışım Ömrü ( dak., 23°C, 100 ml ) ( DIN 16945 )
40 - 70
Karışım Viskozitesi( mPas, 25°C ) ( EN ISO 3219 )
1400 - 2800
Kuruma Süresi ( 23°C ) ( TS 4317 )
Dokunma (Saat)
5 - 7
Kat Kabul (Saat)
12- 24
Tam Sertleşme (Hafta)
1
BELGELER