İletişim

Hibrit Polyurea - Saf Polyurea Arası

Hızlı kürlenebilen % 100 katı, aromatik yapılı, esnek, iki bileşenli sprey poliüre malzemesidir. Uygun şekilde hazırlanmış beton ve metal yüzeylere uygulanabilir. Son derece hızlı jel süresi sayesinde – 30°C ‘ye kadar uygulamalar için uygundur. Uygulandığı yüzeyin nemsiz (max. % 4) olmasına dikkat edilmelidir. Birçok uygulama sıcaklığında nem ve sıcaklığa duyarsızdır. Yirmi saniye gibi çok kısa sürede dokunma kuruması sağlar, kürlendikten sonra 405 % uzama ve 45 Shore D sertlik sağlar. 

 

Sıfır VOC (% 100 katı) 

Mükemmel termal stabilite 

Düşük sıcaklıklarda esneklik 

Çok iyi kimyasal direnç 

Astar olmaksızın karbon veya hafif çeliği kaplayabilir. 

Kokusuzdur. 

 

Havaalanları 

Rafineriler 

Gübre tesisleri 

Madencilik operasyonları 

Gıda işleme  tesisleri  

Deniz ortamları  

İkincil atık alanları  

Yürüyüş yolları ve balkonlar 

Su  ve atık su arıtma tesisleri 

Enerji santralleri 

Yapısal çelikler 

Depo zeminleri 

Soğuk depolama tesisleri  

Depolama tesisleri  

Kağıt ve selüloz fabrikaları  

Otopark zeminleri  

İstenilen kalınlıkta atılabilir. Kalınlık uygulama alanlarına göre de değişir. 1 mm kalınlığa 1 m2 alan için teorik olarak 1,1 kg atılır  

Genellikle, kaplama performansı ve yüzeye tutunma, zemin hazırlanması ile doğru orantılıdır. Uygulanacak yüzeylerde toz, yağ, pas, korozyon ve diğer kirliliklerin bulunmaması gerekir. Yüzey kaplamasındaki problemlerin en büyük nedeni iyi bir yüzey hazırlığının yapılmamış olmasıdır. Uygulamalara göre yüzey hazırlanması değişir. Dolayısıyla yüzeyde kullanılacak olan astarda değişir. Astarlar hem yüzey hem de ürün için farklılıklar gösterebilir. Uygulamadan çok iyi bir verim almak için, önerilen ürün ve astarlar kullanılmalıdır. 

Yeni ve eski beton: DEMCO POLYUREA/HB nin yüzeye iyi tutunması için yüzey temiz, kuru ve sağlam olmalıdır. Freeze makinesi, su jeti veya kumlama ile yüzeyden toz, kir, yağ, kalıp ayırıcılar, kürlenme ajanları, tuzlar ve kolayca kalkabilen zayıf parçalar uzaklaştırılmalıdır. Temizlenmiş yüzey üzerine Epoksi Nem Bariyer DEMCO EPOX 110 PR uygulanır. Eski beton yüzeyi hasarlı ve düzgün değilse, aynı zamanda oyuklar, çatlaklar, boşluklar varsa, DEMCO EPOX 110 PR astara kum karıştırılarak tamir edilmeli. 

Ahşap: Yüzey kuru ve temiz olmalı, serbestçe kalkabilen bütün parçalar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Kıymıklar ve aşırı pürüzlü yüzeyler düzeltilmeli, çatlaklar kum ve uygun astar karışımı ile tamir edilmeli. 

Çelik (atmosferik veya suya maruz kalan yüzey): Yüzeyden yağ, gres, kaynak parçaları ve keskin kenarlar uzaklaştırılmalı. Yüzey kumlanarak uluslararası standartlara göre yüzey hazırlanmalı. Ani paslanmayı önlemek için kumlandığı gün yüzey astarlanmalı. 

Alüminyum: Alüminyum yüzey alüminyum oksit veya kumlama ile temizlenmeli. Aşırı kumlama yüzeyin bozulmasına neden olabilir. Kumlamadan sonra yüzey tekrar uygun bir alüminyum temizleyici ile temizlenmeli. Yüzey kurutulmalı ve sonra astarlanmalı 

Pirinç ve Bakır: Pirinç ve bakır yüzeyler kum ile kumlanmalı. Kumlandıktan sonra astar uygulanmalı. 

Galvaniz Yüzey: Yüzeye kumlama işleme yapılmamalı. Yüzeydeki yağ ve kir uygun bir temizleyici ile yüzeyden uzaklaştırılmalı ve astar uygulaması yapılmalı. 

Cam Elyaf Takviyeli Plastik (Poliester): Gel-coat tabakası hafifçe kumlanmalı veya 80’lik zımpara ile zımparalanmalı. 

Kanvas-Kumaş: Birçok kumaş ve elyaf yapı üzerine direk uygulama yapılır, astar gerektirmez. 

Eski ve Yeni Döküm Demir: Eski döküm yüzeylerde yağlanma sorunları nedeniyle yapışmada sorun olabilir. Yüzeyler çelik bilye ile kumlanmalı. Gres ve yağdan yüzey temizlenmeli.  

Diğer Yüzeyler: Uygulama öncesi ön testlerin yapılması tavsiye edilir. 

A bileşeni homojen bir yapı ve renk elde etnek için havayla çalışan bir karıştırıcı ile karıştırılmalıdır.  A ve B bileşenlerinin sıcaklıklarının uygulamadan önce 25°C’ ye getirilmesi tavsiye edilir. DEMCO POLYUREA/HB iki bileşenli, hortum ısıtmalı, 1:1 oranlı, yüksek basınçla (Graco Reactor, veya diğer makineler) atabilen makineler ile uygulanır. 1 mm kalınlığında 1 m2 lik alana yaklaşık olarak 1 kg DEMCO POLYUREA/HB atılmalı. A ve B bileşenleri minimum 2000 psi ve 65°C de atılmalı. Bu basınç ve sıcaklık her zaman sabit tutulmalı. 

DEMCO POLYUREA/HB A Bileşeni: 200 kg metal fıçı 

DEMCO POLYUREA/HB B Bileşeni: 220 kg metal fıçı 

Raf ömrü ambalaj kapaklar açılmadığı sürece üretim tarihinden itibaren 6 aydır. A ve B varillerinin 15°C’ nin üstünde saklanması tavsiye edilir. Zemin ile doğrudan teması önlemek için variller tahta paletler üzerinde depolanmalıdır. 

Koruyucu elbise, gözlük, ayakkabı ve eldiven giyilmelidir. 

Deri ve göz ile temasından sakınılmalıdır. Tahrişlere neden olur. 

  • Göze, ağıza, buruna kaçması ve cilde temas etmesi durumunda en az 15 dakika bol su ile yıkanmalı ve gerekirse tıbbi yardım istenmelidir. 

Etiketlenmesi, depolama ve taşınmasında özel kurallara uyulmalıdır 

 

Yukarıdaki bilgiler profesyonel kullanıcılar için laboratuvar çalışmaları ile saha uygulama çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kuruluşa özel uygulamalar ve yeni tasarım çalışmaları için Teknik Servisimize danışılması önerilir. Uygun olmayan koşullarda ve kontrolümüz altında olmayan çalışmalarda firmamız sorumlu değildir.

GALERİ
TEKNİK ÖZELLİKLER
Hacimce karışım oranı
1 A: 1 B
Pot life
2 – 4 sn
15 – 20 sn
10 – 15 sn
Tekrar kaplama süresi
6 saat
Viskozite (25°C)
A: 400 - 600 mPas B: 750 - 900 mPas
Karışım Yoğunluğu      
1,04 g/cm3
Kopma
18 ± 2 MPa/Psi
Shore D (ASTM D 2240)
45 ± 5
Uzama (DIN 53504)   
405 % + 25 %
Yırtılma direnci (ISO 34-1 B-b) 
95 N/mm
Çekme kuvveti % 100 uzama (DIN 53504) % 300 uzama (DIN 53504)
8 ± 1 N/mm2 13 ± 1 N/mm2
Taber aşınma direnci (TS EN ISO 5470-1)
242 mg
Çekme – germe (TS EN 1542:2001) 
~ 2,9 N/mm2
Çarpmaya karşı direnç (TS EN ISO 6272-1)
SINIF 2
Su buharı geçirgenliği (TS EN ISO 7783-2)  
SINIF 2
Yanma Sınıfı (TS EN 13501-1)  
E
BELGELER