İletişim

Solventsiz Epoksi İletken SELF

(İletken Ölçüm Belgeli)

Solvent içermeyen, kendiliğinden yayılabilen, mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı yüksek, epoksi esaslı antistatik zemin kaplama malzemesidir. Yüksek mekanik mukavemet ve antistatik (kondaktif) özellik istenen zeminlerin kaplanmasında, patlayıcı-yanıcı maddelerin üretim, depolanma alanlarında, uçak hangarlarında, otomobil fabrikalarında, sağlık sektörü ile ilgili laboratuvarlarda, boyama atölyelerinde, elektrik ve elektronik laboratuvarlarında kullanılır.  

Shore D Sertliği (ASTM D 2240) 

~ 70 

Aşınma Değeri (mg) (Taber,CS17,1 kg 1000 devir) (ASTM D 4060) 

~35 – 40 

Çalışma alan sıcaklığı 15 °C  –  30 ° C olmalıdır. 

A bileşeni kendi ambalajında karıştırıldıktan sonra B bileşeninin tamamı A bileşeni içerisine boşaltılarak karıştırılmalıdır. C bileşeni yavaş yavaş ilave edilir, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırmaya en az 4 – 5 dakika devam edilir. 

Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dirençlidir. 

Yüzeyde oluşan statik elektriğin alt katmandaki iletkenlere aktarılarak topraklanmasını sağlar. 

Derzsiz yüzey oluşturur, kolay temizlenir, hijyeniktir  ,uzun süre bakım gerekmez. 

Tozunma yapmaz ve uygulaması kolaydır. 

 

Uygulama yapılacak yüzeyler, yağ, pas, toz ve benzeri safsızlıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde nem olmamalı, kesinlikle gevşek bir tabaka kalmamalıdır. Parlak olan yüzey shot-blast, slim veya freeze ile pürüzlendirilmelidir .  Hazırlanan beton yüzey Solventsiz  Epoksi Emprenye Astar  DEMCO EPOX 100 PR  ile uygulama talimatları dikkate  alınarak  emprenye olacak şekilde astarlanmalıdır. Varsa yüzeydeki çatlak  ve çukurlar  epoksi  macun  kullanılarak  tamir  edilmelidir. Hazırlanmış ve astarlanmış yüzey üzerine  8 – 10 saat sonra Solventsiz Epoksi İletken Astar DEMCO EPOX 195 PR/CONDUCTIVE malanın düz tarafı ile uygulanır. Gerektiğinde rulo ile taranır. 10 – 12 saat sonra, Epoksi esaslı, Çok İletken Self Leveling Zemin Kaplaması DEMCO EPOX 2150 SELF/CONDUCTIVE yüzeye mala veya rakel yardımıyla yayılarak uygulanır. Hava kabarcıkları kirpi rulo yardımıyla uzaklaştırılır. 

DİKKAT! Topraklama hattına bağlanan iletkenlerin, epoksi iletken astar ve selfin altında tamamen kapanmış olmasına dikkat edilmelidir.  

DİKKAT! Çok iyi yayılabilme özelliğinden dolayı yatay zeminler için tasarlanmış olup; dik yüzeylerde akma, sarkma yapacağı için kullanımı uygun değildir. 

Tek kat için sarfiyat 2,600 – 3,000 kg/m2 olarak önerilir  

Tiner ile inceltilmez. 

Toplam Net: 20 kg (A: 11,00 kg /B: 4,40 kg/C :4,60 kg ) 

15 – 25°C ‘ de ve direkt güneş ışığı almayan rutubetsiz, kapalı depolarda ve açılmamış, orijinal ambalajında; 1 yıl. 

Karışım veya bileşenlerin cilde ve göze temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ile yıkamalı ve doktora başvurulmalıdır. Koruyucu eldiven, giysi ve gözlük kullanılmalı, çocuklardan uzak tutulmalıdır 

Uygulanacak zemin ideal sıcaklığı 15°C – 30°C olmalıdır. Sıcaklık kesinlikle 10°C’ nin  

altında olmamalıdır. 

Açık ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda zemin, ortam sıcaklığı ve ortam nemi dikkate alınmalıdır. 

Zemin bağlı nemi %4 ‘ün altında, ortam nemi ise %80 ‘in altında  olmalıdır. 

Uygulamadan sonra 24 saat dokunulmamalı ve su ile temas etmemelidir. 

İş sırasında uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar işe devam edilmelidir. 

20 – 25  °C sıcaklıkta uygulanan DEMCO EPOX 2150 SELF/CONDUCTIVE‘ ın oda sıcaklığında tam sertleşme süresi ortalama 7 gündür. 

İyi bir iletken zemin kaplamanın elde edilmesi için, iletken astar DEMCO EPOX 195 PR/CONDUCTIVE 250 g/m+iletken self DEMCO EPOX 2150 SELF/CONDUCTIVE 3000g/muygulaması tavsiye edilir. 

 

Yukarıdaki bilgiler profesyonel kullanıcılar için laboratuvar çalışmaları ile saha uygulama çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kuruluşa özel uygulamalar ve yeni tasarım çalışmaları için Teknik Servisimize danışılması önerilir. Uygun olmayan koşullarda ve kontrolümüz altında olmayan çalışmalarda firmamız sorumlu değildir.

GALERİ
TEKNİK ÖZELLİKLER
Bileşen sayısı
3
Karışım Oranı
A/B/C
(ağırlıkça)
55 / 22 / 33
Karışım Yoğunluğu ( g/cm3, 20°C ) ( TS EN ISO 2811-1 )
1,60 ± 0,10
Karışım Ömrü ( dak., 23°C, 100 ml ) ( DIN 16945 )
40 - 70
Karışım Viskozitesi( mPas, 25°C ) ( EN ISO 3219 )
1400 - 2400
Kuruma Süresi ( 23°C ) ( TS 4317 )
Dokunma (Saat)
8 -10
Tam Sertleşme (Hafta)
1
Elektrik İletkenlik Değeri (100 V) (DIN EN 61340-4-1)
0 – 750 kΩ
BELGELER