İletişim

Epoksi Katranlı Son Kat Boya

Epoksi, katran esaslı son kat boyadır. Metal ve beton satıhlar üzerine tatbik edilir. Çok iyi deniz suyu direnci ve mekanik mukavemet sağlar. Toprak ve deniz suyu altındaki ekipmanların korozyona karşı korunmalarında kullanılır. 

Çalışma alan sıcaklığı 15 °C  –  30 ° C olmalıdır. 

A bileşeni kendi ambalajında karıştırıldıktan sonra B bileşeninin tamamı A bileşeni içerisine boşaltılmalı ve iki bileşen homojen bir karışım oluşturuncaya kadar en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karışımın içinde hava kabarcığı oluşmasını engellemek için düşük devirde karıştırılması önerilir. 

Deniz suyuna, atmosferik korozyona karşı dayanıklıdır 

Yapısındaki katrandan dolayı çok iyi su izolasyonu sağlar. 

Özel elastik yapısından dolayı uygulandığı yüzey ile birlikte çalışır, kırılma ve çatlama yapmaz. 

 

Uygulama yapılacak yüzeyler, yağ, pas,  toz ve benzeri safsızlıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde nem olmamalı, kesinlikle gevşek bir tabaka kalmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzey sac ise, SA½ mertebesinde yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra Solventsiz Epoksi/Katran Esaslı Son Kat Boya DEMCO EPOX 1725 TOP COAT/TAR direk yüzeye uygulanır. Uygun metot ile yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra, uygulama yapılacak yüzey beton veya ahşap ise yüzey önce Solventsiz Epoksi Emprenye Astarı DEMCO EPOX 100 PR ile astarlanmalı, daha sonra DEMCO EPOX 1725 TOP COAT/TAR fırça, rulo veya airless ile uygulanır. 

Uygulama esnasında kat kabul süresinin aşılması halinde, kürlenen astar veya ara kat boya, son kat uygulamasından önce mutlaka zımparalanmalıdır. 

DİKKAT! Tiksotrop özelliğinden dolayı, dik yüzeylerde tek katta 500 g/m2 sarfiyatta uygulandığında akma yapmaz. Bu miktarın geçilmesi durumunda akma yapabilir.  

Tek katta 400 g/m² sarfiyatta 275 µ, iki katta 800 g/m² sarfiyatta 500 – 550 µ film kalınlığı elde edilir. Tavsiye edilen kalınlık, uygulamanın gerektirdiği mekanik dayanıma bağlı olarak değişir. 

Tiner ile inceltilmez. 

Toplam Net: 20 kg (A: 17,00 kg /B: 3,00 kg) 

15 – 25°C ‘ de ve direkt güneş ışığı almayan rutubetsiz, kapalı depolarda ve açılmamış, orijinal ambalajında; 1 yıl. 

Karışım veya bileşenlerin cilde ve göze temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ile yıkamalı ve doktora başvurulmalıdır. Koruyucu eldiven, giysi ve gözlük kullanılmalı, çocuklardan uzak tutulmalıdır.  

  • Uygulanacak zemin ideal sıcaklığı 15°C – 30°C olmalıdır. Sıcaklık kesinlikle 10°C’ nin altında olmamalıdır. 
  • Açık ve kapalı alanlarda yapılan uygulamalarda zemin, ortam sıcaklığı ve ortam nemi dikkate alınmalıdır. 
  • Zemin bağıl nemi %4’ ün altında, ortam nemi ise %80’ in altında olmalıdır. 
  • Uygulamadan sonra 24 saat dokunulmamalı ve su ile temas etmemelidir. 
  • İş sırasında uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar işe devam edilmelidir. 
  • 0 – 25  °C sıcaklıkta uygulanan DEMCO EPOX 1725 TOP COAT/TAR‘ ın oda sıcaklığında tam sertleşme süresi ortalama 7 gündür. 

 

Yukarıdaki bilgiler profesyonel kullanıcılar için laboratuvar çalışmaları ile saha uygulama çalışmaları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kuruluşa özel uygulamalar ve yeni tasarım çalışmaları için Teknik Servisimize danışılması önerilir. Uygun olmayan koşullarda ve kontrolümüz altında olmayan çalışmalarda firmamız sorumlu değildir.

GALERİ
TEKNİK ÖZELLİKLER
Bileşen sayısı
2
Karışım Oranı
A/B
(ağırlıkça)
85/15
Karışım Yoğunluğu ( g/cm3, 20°C ) ( TS EN ISO 2811-1 )
1,40 ± 0,10
Karışım Ömrü ( dak., 23°C, 100 ml ) ( DIN 16945 )
100 – 150
Karışım Viskozitesi( mPas, 25°C ) ( EN ISO 3219 )
1200 – 1800
Kuruma Süresi ( 23°C ) ( TS 4317 )
Dokunma (Saat)
12 – 24
Tam Sertleşme (Hafta)
1
BELGELER